על העולם

אימפריית שביל החלב

נוסדה על ידי בן השמש לפני מאות אלפי שנים והשפיעה רבות על התפתחות הציוויליציה על פני כדור הארץ. בתקופות קדומות נהגו בני האדם להעתיק את מנהגיו ולהקים לעצמם אימפריות דומות כגון ממלכת אשור, מצריים, ממלכת פרס, יוון הקדומה ורומא העתיקה. כדור הארץ חייב במס כבר אלפי שנים, אך מסיבות שונות ועלומות בתקופה המודרנית נחסמה הגישה של כלל בני האדם למידע הזה והוא נגיש רק לקבוצה מצומצמת ביותר של ראשי מדינות מובילות אשר מפקחים בזהירות על מהלך העניינים ומעודכנים בנעשה בחלל העמוק. פרט למס של 100 אנשים אחת לחמישים שנה אין כדור הארץ נדרש לדבר ובתמורה זוכה להגנה מלאה ומדי פעם שיתוף פעולה טכנולוגי כזה או אחר.

ספינת החלל כוכב הצפון

ספינת החלל החביבה על בן השמש ומקום מגוריו הלא רשמי. נודדת במסלול קבוע בין מספר כוכבי לכת כדי לשמש אמצעי בידור לתושבי הגלקסיה. הספינה מכילה זירת לחימה בה יכולים המקומיים להתחרות בהן לשם שעשוע.

עבדים משודרגים

כל עבד עובר שידרוג באמצעות החדרת נאנו מכונות לכל תא בגוף. הנאנו מכונות מסוגלות לשכפל תאים פגועים במהירות גבוהה פי 100 מתא ביולוגי רגיל ולשחזר עבד שלם אפילו מפיסת עור קטנה. הם מונעים מן הגוף להרות, להזדקן או לחלות. העבדים נזקקים לפחות מזון ושעות שינה, פצעים מתרפאים בתוך שניות, או מספר דקות אם הם מאד חמורים, וגם עבד שארתע מזלו להישרף לאפר, להקרע לגזרים או להנמס לעיסת בשר על ידי הרוק החומצתי של בונסקר בוגר ישתחזר במלואו תוך זמן קצר. אין אפשרות למות, ותוחלת החיים הינה לנצח. וכן, זה כואב.מאוד.

חלוקה לסיפונים

כל העבדים מחולקים לסוגים שונים של סיפונים שבהם יש אופי עבודה אחר. בספינה יש 72 סיפונים כאשר שבעת הראשונים משמשים את בן השמש וחברי המסדר שלו. הסיווג משנה גם את צבע הסרבל אותו לובשים העבדים. מעבר לכך שהסרבל הוא נוח ללבישה ומונע מן הבגדים שהם קונים לעצמם באמצעות תלושים יקרי ערך להתלכלך או להקרע, הסרבל הוא גם חליפת הצלה למקרה של היפלטות לחלל. החליפה תגן על העבד מפני הקרינה ונזקי השהות בריק המוחלט למשך הזמן הדרוש לאיתורו והשבתו לספינה, אך גם אם גופו ניזוק קשות מהשהות בחלל לא קרה שום דבר, הוא ישתחזר במהרה.

החלוקה לצבעי הסרבלים

כחול - טכנאים, בדרך כלל בסיפונים הנמוכים, מתקנים ומתחזקים את מערכות המים, החשמל והמנועים.

אדום - צוותי הזירה המטפלים בחיות.

צהוב - צוות הסעדה ושירותי מזון.

ירוק - טייסי רחפניות קרב שמגינות על הספינה או מוקפצות לטפל במרידות בכוכבי לכת סוררים.

חברי מסדר האימפריה

קצינים ממשפחות מיוחסות מרחבי הגלקסיה שתורמים שנת שירות גלקטית לשם כבוד, בדרך כלל לא מלכלכים את הידיים או את המדים הנוצצים שלהם ומשמשים כשליחיו של בן השמש. ראש חברי המסדר נחשב לסגנו של בן השמש ומחליף אותו בניהול את הספינה כשהוא נאלץ להעדר ממנה.

זוסיקאנים

הם אינם עבדים על הספינה אלא שכירים המועסקים כנוגשי עבדים, תפקידם לוודא שהעבודה נעשית והם לא ממש מאמינים בהעצמת העובדים שלהם. הם אכזריים, קשים ואלימים לכל מי שלא נראה להם טוב בעין ובהחלט עלולים לפגוע בהם קשות אם הם טפשים מספיק כדי להתחצף או להתמרד.

אנישות

ספרניות ביום, מפלצות בלילה. הן מועסקות בספינה בשל היכולת שלהן לשתף כל יצור בזכרון הקולקטיבי האינסופי שלהן, כל החומר בספריית הספינה נמצא אצלהן בתודעה וניתן לחזות בו באמצעותן כמו בסרט קולנוע. הן דורשות על כך מחיר גבוה והנאמנות שלהן תמיד תהיה למרבה במחיר. הן ערמומיות ונכלוליות ואי אפשר לתת בהן אמון.

המכלאות והזירה

מקום העבודה של צוות 612 שאחראים על אגף 2. תפקידם להאכיל ולנקות את בהמות המלחמה ולטפל בהן כשהן פצועות או חולות. ביניהן נמצא את לולה הגוסלנג׳, בובי הגונזו, כלבי אורנוס והמון קראמפלים ומילקרוקסים. באגפים אחרים שוכנות מפלצות נוספות כגון צלופחי חולות אימתניים, טריגונונים אומללים וגם הבונסקר הידוע לשמצה בהמסת הטרף שלו ברוק חומצי טרם זלילתו.

הטבלה

כל הצוותים על הספינה מדורגים על פי מספר הנקודות שהם צוברים על ביצוע המטלות שלהם. עבודה גרועה מזכה באפס נקודות ועבודה טובה במקסימום 12 נקודות. צוותים שלא הצליחו לאסוף די נקודות יורדים בדירוג, ומי שאינו מצליח לעמוד במינימום הנקודות הנדרש להשארות בטבלה נזרק ממנה ולמעשה מאבד את הזכויות שלו למגורים ומזון.

סיפון 55 

הסיפון שבו מתגוררים כל העבדים שנפלטו מן הטבלה. לכולם עדיין שמורה הזכות לנסות ולהשתלב בה שוב, אך מי שמצא את עצמו בתחתית יתקשה למצוא את הדרך בחזרה. סיפון 55 מאופיין בפשע, זנות וסמים, במועדונים מפוקפקים ובסחר בלתי חוקי. לא מקום שנעים להיות בו, אבל שם תמצא כל מה שאי אפשר למצוא בשוק.

תלושים

מדי שישה ימים, או ״שישית״ בשפתם, מגיע מועד התשלום. התלושים מחולקים בין חברי הצוות על פי מספר הנקודות שנצברו באותו פרק הזמן. מי שנגמרו לו כל התלושים לפני מועד התשלום הבא יכול לקבל מזון חינמי אבל די דוחה שנקרא ׳חטיפי פרוטאין׳ שאמורים לספק להם די קלוריות כדי לשרוד.

מזון ומשקה 

עבדים יכולים לקנות לעצמם איזה סוג של מזון שיבחרו, בספינה יש שוק שהמלאי בו מתחדש מדי נחיתה והשפע רב, ניתן גם להשיג קפה, חליטות תה ואלכוהול כשהם יכולים להרשות זאת לעצמם. סוכר וקקאו נחשבים בלתי חוקיים על הספינה, אם כי אפשר להשיג אותם בסיפון 55 אם יש לך את הקשרים הנכונים.

מדידת זמן

  על גבי כוכב הצפון המשייטת בחלל אין יום ואין לילה, אין עונות ואין לוחות שנה, אך יש שיטה שלפיה מודדים את הזמן על ידי חלוקת יום עבודה סטנדרטי לפסים. כל פס הינו שעתיים ארציות לערך והספירה היא מאחד עד עשר. המכשיר המודד את הזמן נקרא ׳מד פס׳ ונראה כמו סרגל בעל מחוג הנע עליו אנכית. שעת היקיצה היא בפס הראשון ושעת השינה המומלצת היא הפס השמיני.

יצורים פיזיים ואנאפיזיים

רובם המוחלט של תושבי גלקסיית שביל החלב הינם יצורים פיזיים בעלי גוף במגוון רחב של מינים וגזעים, אולם ביניהם ישנם גם יצורים אנאפיזיים אשר אינם עשויים מחומר אורגני. דוגמאות טובות לכך היא אלה ובן השמש:

אלה

משתייכת למין הנקרא ויטה סרברום והיא למעשה יצור זעיר החודר למוחותיהם של יצורים חיים, מתחבר אליהם, מדבר אליהם ומסוגל לתקן נזקים גופניים או נפשיים על ידי ניטור מערכות הגוף והשפעה עליהם דרך הכימיה של המוח שלהם. היא ניזונה מגלי מוח באופן שאינו פוגע במארח שלה ויכולה להקרין את עצמה תוך שימוש במערכת הדמיון שלו כדי שהמארח יוכל לראות אותה בבירור. כל מי שאינו מקושר אליה לא יכול לראות או לשמוע אותה אך בכל זאת ישנם מספר מינים המזהים אותה על פי שינוי בתדרים המוחיים של המארח. היא נחשבת לא חוקית ומסוכנת ברבים מן העולמות ולכן עליה להזהר. ויטה סרברום מתקיימים כל זמן שיש להם גוף מארח. בלעדיו, הם גוועים בתוך זמן קצר.

בן השמש 

משתייך למין הנקרא ויטה סולאס, הוא עשוי מאור בהיר מאד ומסוגל להגיע לטמפרטורה של שמש ממוצעת. בני מינו חיים באיזור העטרת של כוכב והם נחשבים למפותחים ואינטיליגטניים במיוחד. על מנת לשהות בתוך מקומות הומי יצורים כגון ספינת החלל או כוכב לכת מיושב הוא נזקק לשריון שלו שמנטרל לחלוטין את השפעת החום. כאשר הוא חש בסכנה או נאלץ לתקוף, הוא מנתב קרן אור ממוקדת כדי לשרוף עד היסוד כל דבר העומד בדרכו. הם אינם בן אלמוות אך חייהם יכולים להתמשך מליוני שנים אם לא מפריעים להם. הדרך היחידה להרוג ויטה סולאס היא למנוע ממנו אור שמש הדרוש לו למזון במשך זמן רב מאד, עד שהוא גווע ונכבה.